Badania kierowców to niezwykle istotny temat – podejmowane są po to, by wykluczyć istnienie przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami mechanicznymi, a więc służą zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

Chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo kierowcy, jak i wszystkich pozostałych uczestników ruchu. Ważne więc, by były wykonywane przez kompetentnych i doświadczonych lekarzy w odpowiednio przygotowanych do tego placówkach.

W Poradni Aloes przeprowadzamy badania kierowców wszystkich kategorii występujących w polskim prawie.

Są to zarówno badania dla nowych kierowców, jak również badania kierowców zawodowych, taksówkarzy, czy psychotesty. Wszystkie badania przeprowadzamy w naszej siedzibie przy ul. Hubala 1 w Łodzi (Retkinia).

W zakresie przeprowadzania psychotestów dla kierowców współpracujemy z profesjonalnym gabinetem psycholog transportu Anny Krajewskiej.

Oferujemy psychotesty dla kierowców oraz kandydatów na kierowców wszystkich kategorii (również kierowców pojazdów uprzywilejowanych, instruktorów i egzaminatorów prawa jazdy, motorniczych tramwajów, operatorów maszyn itd.).

Wszystkie badania przeprowadzane są z najwyższą dbałością o komfort i anonimowość pacjentów w przyjaznej atmosferze. Posiadamy testy rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, które przeprowadzane są w oparciu o metodykę Instytutu Transportu Samochodowego.

Diagnostyka psychologiczna kierowców to trzy podstawowe moduły badań:

  • testy osobowości oraz temperamentu;
  • testy sprawności intelektualnej;
  • testy sprawności psychoruchowej/psychosomatycznej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Anny Krajewskiej (link otworzy się w nowej stronie).