Kto to jest pediatra?

Pediatra jest to lekarz specjalista – i jednocześnie lekarze pierwszego kontaktu – zajmujący się badaniem, diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem chorób występujących u dzieci.

Pediatra jest lekarzem ogólnym zajmujących się ogólnie problemami, chorobami oraz diagnozą i leczeniem farmakologicznym, jednak w ramach specjalizacji pediatra może również wyspecjalizować się na przykład w nefrologii, endokrynologii, onkologii czy też hematologii. Pediatra jest lekarzem specjalistą, który zaleca leczenia farmakologiczne, jak również poddaje dziecko leczeniu zabiegowemu.

Kiedy warto odwiedzić pediatrę?

Pediatra jest specjalistą, którego odwiedza się w przypadku problemów zdrowotnych u każdego dziecka. Pediatra jest lekarzem pierwszego kontaktu dla dzieci, dlatego też prócz nagłych przypadków, powinien być również odwiedzany regularnie, czy to przez wzgląd na badania kontrolne, czy też ewentualne rozwiązanie podstawowych problemów zdrowotnych dziecka. Pediatra jako lekarz pierwszego kontaktu dla dzieci, może również wystawiać stosowne skierowania, co pozwala na szybką reakcję w przypadku problemów zdrowotnych dziecka.

Jak pediatra pracuje?

Praca pediatry jest ściśle związana z jego specjalizacją. Do jego zadań należy badanie, profilaktyka oraz leczenie chorób dzieci. Charakter pracy pediatry uzależniona jest od konkretnego przypadku; jego praca jest, oczywiście, poświęcona wyłącznie leczeniu dzieci, szczególnie tych, które nie weszły jeszcze w okres dojrzewania.

Dziedziny powiązane

Z pediatrią powiązane są praktycznie wszystkie dziedziny medycyny, w których występują ewentualne problemy zdrowotne dotykające dzieci. Stąd też pediatra często konsultuje swoje decyzje lub też specjalizuje się dodatkowo w takich dyscyplinach, jak nefrologia, endokrynologia czy onkologia dziecięca.

Pacjenci, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza POZ w poradni Aloes mają zniżkę 20% na wizytę u lekarza specjalisty

Bądź naszym pacjentem

Wystarczy wypełnić deklarację

Nasza poradnia to miejsce przyjazne dla pacjentów w każdym wieku. By stać się naszym pacjentem w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i korzystać z bezpłatnych świadczeń wystarczy wypełnić dostępną na miejscu deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki POZ.

Poradnia Aloes