Kto to jest kardiolog?

Kardiolog jest to lekarz specjalista, który zajmuje się ściśle profilaktyką, rozpoznawaniem oraz leczeniem wszystkich chorób oraz dolegliwości związanych z układem sercowym oraz układem krążenia.

Kardiolog zajmuje się leczeniem poprzez zastosowanie profilaktyki oraz farmakologii. Do głównych zadań kardiologa należy zarówno zabezpieczenie oraz profilaktyka w przypadku problemów sercowych. Kardiolog poprzez obserwację oraz zmiany pracy serca i całego układu sercowo-naczyniowego dopasowuje zarówno leki, jak również sugeruje zabiegi lub konkretną zmianę stylu życia.

Kiedy warto odwiedzić kardiologa?

Choroby układu sercowo-naczyniowego przy obecnym stylu życia stają się praktycznie dla nas codziennością. Nie jest to dobra informacja dla nikogo, głównie ze względu na to, że bagatelizujemy problemy z sercem. Dodajmy, iż kardiolog to lekarz, który pomaga w zwalczaniu chorób serca, jak również jego praca oparta jest na wcześniejszym wykrywaniu zagrożeń. Dlatego też wizyta u kardiologa powinna stać się standardem w pewnym wieku, a także być wymuszona, jeżeli odczuwamy bóle, słabniemy, czujemy zawroty głowy, a jednocześnie znajdujemy się w tak zwanej grupie podwyższonego ryzyka. Ludzie w podeszłym wieku powinni korzystać z usług kardiologa regularnie.

Jak kardiolog pracuje?

Kardiolog bada, analizuje, a następnie zaleca leczenie farmakologiczne lub zabiegowe serca. Jest to specjalista, która opiera się o badania, zarówno związane bezpośrednio z sercem, jak i narządami wieńcowymi oraz układem krwionośnym. W przypadku kardiologa bardzo istotnym elementem jego pracy jest rzecz jasna bezpośredni kontakt z pacjentem. To właśnie wtedy, kiedy kardiolog pracuje na podstawie informacji przedstawionych przez pacjenta, może zdecydowanie łatwiej i szybciej postawić poprawną diagnozę oraz zastosować odpowiednie leczenie farmakologiczne.

Dziedziny powiązane

Najbliżej powiązaną dziedziną z kardiologią jest oczywiście kardiochirurgia. Obydwie dziedziny medycyny bardzo ściśle ze sobą współpracują i obydwoje specjalistów – zarówno kardiolog, jak i kardiochirurg wspólnie leczą.

Pacjenci, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza POZ w poradni Aloes mają zniżkę 20% na wizytę u lekarza specjalisty

Bądź naszym pacjentem

Wystarczy wypełnić deklarację

Nasza poradnia to miejsce przyjazne dla pacjentów w każdym wieku. By stać się naszym pacjentem w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i korzystać z bezpłatnych świadczeń wystarczy wypełnić dostępną na miejscu deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki POZ.

Poradnia Aloes